Cole Palmer bol hviezdou Chelsea pri veľmi potrebnom víťazstve

Záložník Chelsea Cole Palmer bol v sobotu popoludní v najlepšej forme, keď Blues zaznamenali veľmi potrebné víťazstvo nad Sheffieldom United v Premier League.

Londýnsky giganti išli do zápasu s dvojzápasovou sériou prehier, ale boli obrovským favoritom na víťazstvo nad Sheffieldom, ktorý sa nachádzal na dne tabuľky. Blades sa v úvodnom polčase darilo držať Blues na dištanc, ale v 54. minúte sa im konečne podarilo prelomiť nerozhodný stav zásluhou Colea Palmera. Tento 21-ročný hráč potom v 61. minúte asistoval Nicolasovi Jacksonovi pri druhom góle klubu.

Chelsea mohla streliť viac gólov s vytvorenými šancami na Stamford Bridge, ale fanúšikovia budú mať radosť aj z toho, že tím ukončil svoju sériu prehier pred kľúčovým štvrťfinále Carabao Cupu proti Newcastle United v utorok večer. Zo sobotného predstavenia vyčnieval Palmer, ktorý sa na strane Mauricia Pochettina prezentoval dvoma gólovými príspevkami.

Okrem rozhodujúcich útočných akcií mal Palmer 89 dotykov s loptou a 92% úspešnosť prihrávok. Dokončil 59 zo svojich 64 pokusov o prihrávku a zabezpečil pre Chelsea kontrolu v záverečnej časti zápasu, kde sa proti Blades snažili udržať držanie lopty. Bol jednoznačne najlepším hráčom zápasu.

Angličan sa od svojho prestupu z Manchestru City v lete, ukázal ako fantastický podpis pre Blues. Za klub zaznamenal už 6 gólov a 5 asistencií v 16 zápasoch. Svojimi výkonmi už splatil veľkú časť zo 40 miliónov libier, ktoré zaňho boli vynaložené, a má pred sebou obrovskú budúcnosť, pretože Chelsea by sa so svojím mladým a vzrušujúcim tímom mohla len zlepšovať.

Chelsea sa v utorok predstaví na Stamford Bridge v štvrťfinálovom zápase Carabao Cupu proti Newcastlu. Pochettinov tím má šancu zabojovať o trofej, ale čaká ho ťažký zápas so Strakami, ktoré tiež ukončili svoju vlastnú sériu prehier víťazstvom 2:0 nad Fulhamom v St James' Parku.