Prehľad hosťovaní: Casadei, Hutchinson a Rankine zapôsobili

© chelseafc.com

Prvý mesiac od štartu mnohých líg priniesol zaujímavé zápasy pre hráčov, ktorí pôsobia na hosťovaní nielen v Anglicku, ale v celej Európe. Môžeme si tak zhrnúť ich pôsobenie z doterajšíh odohratých zápasov.

V Anglicku:

Andrey Santos debutoval v Premier League v zápase druhého kola Carabao Cupu proti Burnley a odohral 90 minút, pričom Nottingham Forest prehral.

Cesare Casadei urobil v Leicesteri veľký dojem. Pri svojom debute zaznamenal dramatický víťazný gól v nadstavenom čase pri víťazstve 2:1 nad Cardiffom City, keď ukázal svoje dravé inštinkty. V ďalších dvoch ligových zápasoch, z ktorých jeden vyhral a jeden prehral, nastúpil z lavičky ale odohral aj 90 minút a zaznamenal asistenciu pri víťazstve Leicestru v Ligovom pohári na pôde Tranmere.

Ďalším mladíkom, ktorý zapôsobil v druhej anglickej lige, je Omari Hutchinson. V každom z doterajších ligových zápasov Ipswichu nastúpil ako striedajúci hráč, zatiaľ čo v oboch doterajších víťazstvách v Ligovom pohári nastúpil ako náhradník. V sobotu tento 19-ročný mladík pripravil neskoré víťazstvo Ipswichu proti Cardiffu.

Exeter City je na čele League One a Dion Rankine na tom má veľký podiel. Na pravom krídle nastúpil v každom zo šiestich doterajších ligových zápasov, z ktorých štyri vyhrali a jeden remizovali. Rankine sa však v poslednom zápase proti Burtonu Albion zranil a mal problémy so stehenným svalom.

Aj v League One Zak Sturge debutoval ako striedajúci hráč v sobotňajšom zápase Peterborough v Portsmouthe (3:1), zatiaľ čo Harvey Vale nastúpil za Bristol Rovers v prvom mesiaci sezóny štyrikrát, pričom skóroval pri domácej prehre 2:1 s Wycombe.

Mladí brankári Teddy Sharman-Lowe a Teddy Curd sa v neligových tímoch Bromley a Hashtag United predstavili po jednom zápase. Druhý menovaný prestúpil v posledný deň prestupového obdobia.

V Európe:

Charlie Webster v sobotu zažil rušný debut za Heerenveen. Stredopoliar strelil svoj prvý seniorský gól po tom, čo využil chybu brankára, ale neskôr bol vylúčený za príliš tvrdý zákrok, keď Heerenveen prehral na pôde Go Ahead Eagles 3:2.

Slonina je v belgickej Jupiler Pro League stálou súčasťou tímu Eupen, ktorému pomohol zaznamenať dve víťazstvá z prvých štyroch zápasov a ukázal sebavedomie pri hre pod tlakom.

Na druhej strane francúzskej hranice sa Angelo Gabriel trikrát predstavil ako náhradník v drese Štrasburgu v Ligue 1.

David Datro Fofana nastúpil v každom zo štyroch zápasov Unionu Berlín vo všetkých súťažiach a bol nasadený na rôznych pozíciách v útoku. V prvom vystúpení v skupinovej fáze Ligy majstrov sa Union stretne s Realom Madrid, Neapolom a Bragou. Na úvod ich čaká lákavý výlet na Bernabeu.

Keď už hovoríme o Reale Madrid, Kepa odohral ich posledné dva zápasy, pričom v oboch tesne zvíťazil. Romelu Lukaku v piatok večer debutoval v rímskom tíme pri prehre 2:1 s AC Miláno po tom, ako sa deň predtým pripojil k tímu Josého Mourinha.