Romeu chce v Chelsea zůstat, aspoň do roku 2013

Oriol Romeu byl ihned po své přesunu na Stamford Bridge spojován s možným návratem do klubu, který ho vychoval, do Barcelony. Vlastně i sám Oriol hned v jednom z prvních rozhovorů prohlásil, že jeho snem je vrátit se do katalánského klubu. Romeuv agent ovšem nyní naznačil, že španělský mladík se bude bránit návratu do Barcelony a v Chelsea bude chtít zůstat aspoň do roku 2013.

Španělský velkoklub prodal svého odchovance do Chelsea na konci loňské sezóny. Počítali ovšem i s jeho návratem, a tak mu do smlouvy zvedli klauzuli, která jim umožňuje v případě, že bude hráč souhlasit, získat záložníka zpět buď v létě roku 2012 za 10 milionů euro, nebo v létě roku 2013 za částku o 5milionů vyšší, tedy 15 milionů eur.

Barcelonský klub dal jasně najevo, že o svého odchovance má zájem a rád by ho získal zpět na svoji soupisku. Zvláště poté, co se začalo spekulovat o možném přestupu Seydou Keity do italské Série A.

Oriolův agent však přiznává, že Romeu je v západolondýnském celku spokojen, ale snem zůstává návrat do klubu, který ho přivedl do velkého fotbalu.

„Vrátit se domů? Ano, jeho snem při přestupu do Londýna byl návrat do Barcelony a jeho přáním to zůstává. Ale nemůžeme Chelsea ignorovat, když Oriolovi poskytla příležitost hrát pravidelně v jedné z nejlepších lig na světě,“ řekl hráčův agent Javier Diaz Magico.

„Romeu dostal šanci udělat si dobré jméno v Premier league a to se mu podařilo. Klubu jsme se nějak zavázali, a proto nemůžeme Chelsea jen tak nechat a odejít,“ dodal Magico.

Agent reprezentanta Španělska do 21 let se vyjádřil i k možnému návratu do Barcelony. „Musíme zjistit, jestli by tento přesun byl vhodný pro nás i pro klub, musíme vědět, jestli bude v Chelsea dále dostávat šanci, aby se mohl rozvíjet,“ vylíčil situaci.

„Možná, že bude výhodnější ještě rok zůstat a pak se vrátit v roce 2013,“ zakončil Španěl, jenž zastupuje mladíka, který v Chelsea obléká dres s číslem 6.