Kolo Touré: Drogba zraje jako víno

Za týden přijde velký souboj. Souboj bohatých a nenáviděných klubů bude obrovsky pikantní pro každého z Pobřeží Slonoviny, jelikož hned čtyři hráči z této africké fotbalové země obléká dres těchto dvou klubů. Stoper Manchesteru City Kolo Touré si na Chelsea věří a doufá, že se jim podaří londýnský klub znovu porazit.

Chelsea má v současné době famózní formu, v pěti utkáních nasázela 21 branek a z pohodlným čtyřbodovým náskokem vede ligu. V loňské sezoně se však Citizens podařilo obhájci titulu dvakrát sebrat všechny tři body. „Doufám, že to dokážeme znovu,“ říká hráč Manchesteru City Kolo Touré. „Bude to skutečně vzrušující zápas,“ přidává.

„Uděláme pro úspěch všechno, podaří-li se nám získat bod, dobře, ale odnést všechny tři by bylo fantastické. Inkasujeme málo gólů, protože se na tréninku hodně věnujeme obranné fázi. Bráníme jako mužstvo, jen takhle můžeme pomýšlet na velká vítězství,“ tvrdí starší z bratrského dua v City.

Pak už se 29letý obránce slovem otíral pouze o svého krajana a spoluhráče z reprezentace Didiera Drogbu. Podle něj má nyní ebenový kanonýr lepší formu než kdykoli předtím. „Je to pan střelec. V této sezoně si ovšem vede dobře i jako nahrávač,“ připomněl Touré. Drogba má v současnosti stejný počet gólových nahrávek jako vstřelených branek – pět.

„To z něj dělá ještě o třídu lepšího hráče. Zdá se, že se zlepšuje s věkem, protože je neskutečně inteligentní hráč. Změnil svoji hru, pracuje teď více pro mužstvo a je fantastický,“ rozplývá se nad uměním hráče Chelsea Touré. „Znám ho moc dobře, ale ani tak nebude snadné ho bránit, je ohromně silný. Momentálně má podle mě nejlepší fazonu v kariéře. Je nepříjemné, že takhle explodoval právě před zápasem s námi, ale budeme se s tím muset vypořádat a pokusit se ho zastavit. V sobotu budeme připraveni,“ tvrdí odhodlaně stoper Manchesteru City.