Hulk: Zaplaťte a přestoupím

Brazilský útočník Hulk vzkázal do Chelsea, že jedinou možností jak jej dostat na Stamford Bridge je zaplacení výkupní klauzule, která ho v Portu drží. Pokud tedy bude chtít Roman Abramovič bývalého svěřence André Villas-Boase do svého klubu přivést, bude muset zaplatit rekordních 100 milionů eur, což činí případný přestup doufejme velmi nereálným.

Čtyřiadvacetiletý hráč Porta prožil vloni životní sezónu, když v portugalské Primeira lize nasázel v 26 zápasech 23 gólů a stal se nejlepším střelcem soutěže. Dalších pět zásahů přidal v Evropské lize, kterou se mu povedlo s portugalským týmem vyhrát. Tyto výkony zajistily bývalému střelci Tokia Verdy novou pětiletou smlouvu, která obsahuje výkupní klauzuli 100 milionů eur.

Brazilský reprezentant, který se nevešel do nominace Mano Menezese na právě probíhající Copu America, je spojován s přestupem do Chelsea už více než rok. Spekulace ještě zesílily poté, co byl novým koučem Chelsea jmenován André Villas-Boas. Sám Hulk však tvrdí, že odejde jen pokud bude Portu zaplacena ona vysoká klauzule za jeho přestup.

„Podepsal jsem s Portem pětiletou smlouvu a je mým přáním vydržet zde co nejdéle a vyhrát množství trofejí,“ prohlásil rodák z Campiny Grande. „Pokud však někdo zaplatí výkupní klauzuli nebudu se přestupu bránit. Ta cena je velmi vysoká, jedním z mála klubů, který je schopen jí zaplatit je Chelsea, jelikož má velmi bohatého majitele. Nyní se však plně soustředím na další sezónu v Portu,“ zakončil Hulk.