Fanoušci založili petici proti Benitezovi

Tlak na prozatímního trenéra Chelsea neustále stoupá. Po zápase s třetiligovým Brentfordem, s kterým Blues pouze remizovali, založili fanoušci londýnského klubu online petici, kde shromažďují podpisy všech odpůrců Rafaela Beniteze. Ti žádají Romana Abramoviče, aby španělského stratéga odvolal ještě v průběhu probíhající sezóny.

Petici je možné podepsat na webových stránkách change.org – https://www.change.org/…nterim-title

Vyjádření k založení petice od fanoušků Chelsea:

„Fanoušci jsou krev a duše každého fotbalového klubu. My jako fanoušci jsme dali jasně najevo, že Rafael Benitez není ve společnosti jménem Chelsea Football Club vítán. Vedení, přes všechny naše přání, vyhodilo legendu Chelsea, která několik měsíců předtím do našeho klubu přinesla trofeje z Ligy mistrů a FA Cupu.“

„Pojďme si shrnout FAKTA. Ztratili jsme pohár na Mistroství světa klubů, proti týmu Corinthians, který bychom mohli a měli porazit.“

„Vypadli jsme z Capital One Cupu, když jsme ve dvou zápasech proti Swansea nedali ani gól.“

„V Premier League jsme na tom o 9 bodů hůře, než ve chvíli, kdy byl Rafael Benitez jmenován novým koučem. Naše forma v lize (počítaje domácí prohru s QPR a venkovní prohru na West Hamu) je horší, než když byl odvolaný Di Matteo.“

„Zmatené taktiky, jako je například střídání obránců, když prohráváme, a totální neschopnost změnit styl hry v průběhu zápasu, se staly charakteristickým znakem našeho prozatímního manažera.“

„Procentuální statistika vyhraných zápasů je u Rafaela Beniteze jednou z nejhorších v éře Romana Abramoviche. Horší než u jakéhokoli manažera, který byl naším klubem odvolán.“

„Žádný z výše uvedených poznatků není důležitější než ten, že se v našem klubu ztratila jednota. Spousta fanoušků je znechucena a s klubem nejsou spjati tak, jak vždy byli. Vše dokazuje atmosféra při domácích zápasech.“

„Roman Abramovich udělal pro tento klub mnoho fantastických věcí a skutků. Ukázal svojí velikost, když v zimním období snížil ceny vstupenek, platil fanouškům cesty na venkovní zápasy a samozřejmě se podepsal pod výsledkově nejúspěšnější éru v historii našeho klubu. Chceme s ním stále spolupracovat a dostat klub, který společně milujeme, opět na správnou cestu.“

„Chelsea FC, ukonči zvěsti o tom, že tyto nestandartní výsledky a tato pobuřující atmosféra mohou pokračovat až do konce sezóny. Soustřeď své úsilí na zisk manažera, který bude populární a úspěšný, a za kterého se opět společně postaví fanoušci, hráči i vedení. Každý fanoušek tohoto klubu ho chce dostat na stejnou kolej, abychom znovu dosáhli úspěchů a především harmonie, kterou si všichni přejeme. Toto je nemožné u manažera, u kterého je zřejmé, že nikdy nebude přijat mezi fanoušky Chelsea Football Club.“

Vyjádření k založení petice od fanoušků Chelsea: