Euro 2012: Souhrn finále

A zase Španělé… Naštěstí pro nás jsme mohli jižanským šikulům držet palce alespoň z důvodu našich dvou hvězd. Ani Fernando Torres, ani Juan Mata sice nenastoupili v základní sestavě, ale přesto se nakonec zapsali do dějin finálového utkání tučným písmem. A španělská „devítka“ dokonce trojnásobně. Po vítězství v FA Cupu a Lize mistrů tak dva mušketýři z dnes už legendární španělské generace slaví další obrovský úspěch.

Španělsko vs. Itálie 4:0
Juan Mata: 1

Tak přece! Vicente del Bosque se v poslední chvíli slitoval nad nejlepším hráčem Chelsea pro sezonu 2011/2012 a na závěrečné tři minuty poslal Juana Matu okusit příchuť evropského finále. Drobný špílmachr využil nabídnutou šanci naprosto dokonale a po přihrávce Fernanda Torrese pečetil střelou do poloodkryté branky na konečných 4:0.

Fernando Torres: 1

Solskjaer se může jít zahrabat, svět oslavuje nového žolíka! Útočník Chelsea Fernando Torres byl sice upozaděn Cescem Fabregasem, přesto stihl nevídané věci. Odehrál ve finále něco málo přes čtvrthodinu, ale i tak dokázal proměnit Xaviho pas ve třetí branku a cizelérsky předložit před téměř prázdnou bránu Matovi přihrávku na gól číslo čtyři. Nejenže se díky tomu stal prvním fotbalistou historie, jemuž se podařilo skórovat ve dvou po sobě jdoucích finále evropských mistrovství, Torres totiž získal i kopačku pro nejlepšího střelce Eura. Ke třem gólům (společně s Dzagojevem, Balotellim, Gómezem, Mandžukičem a Ronaldem) přidal i jednu asistenci (společně s Gómezem) a jelikož měl méně odehraných minut, připadl tento titul právě jemu. Tomu říkám sezona snů…